9 maja 2017

Dietetyk

Jestem autorem innowacyjnych badań na grupie 150 oraz ponad 200 osób. Każde odchudzanie było prowadzone bezpośrednio przeze mnie i jest udokumentowane. Pokazuje jednocześnie, że u każdej osoby np. odchudzanie przebiega w różnym czasie i z różnym rezultatem oraz, że w każdym wieku i z różnym stopniem nadwagi, można przeprowadzić rewolucję ze swoim ciałem.

Zobacz badanie PDF

Samodzielnie gabinet dietetyczny prowadzę od 2009 r. Wcześniej doświadczenie zdobywałem m.in. w branży sportowo / dietetyczno / suplementacyjnej, gdzie doradzałem osobom uprawiającym sport, w zakresie dietetyki i suplementacji.

Komu pomagam?

  • osobom zdrowym chcącym wymodelować sylwetkę przez odpowiednio skonstruowany plan dietetyczny
  • osobom zdrowym, które zmagają się z niewielkim nadmiarem masy ciała (z nadwagą)
  • osobom otyłym które rozumieją, że otyłość jest chorobą, a dieta stanowi postępowanie lecznicze;
  • osobom z towarzyszącymi chorobami/ zaburzeniami metabolicznymi (zarówno szczupłym, jak i otyłym), w których leczeniu dieta odgrywa kluczową rolę (podwyższone stężenie cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca i inne)
  • osobom, które chcą nauczyć się zdrowo odżywiać (żywienie w profilaktyce chorób zależnych od diety)

Ponadto:

  • przygotowuję pogadanki/ prezentacje tematyczne związane z właściwym żywieniem, aktywnością fizyczną i profilaktyką zdrowotną w szerszym ujęciu, dla różnych instytucji i firm;
  • przygotowuję dla pojedynczych osób pakiety materiałów edukacyjnych związanych z żywieniem osób zdrowych i chorych Kluczową rolę w procesie prowadzenia postępowania dietetycznego ma nastawienie osoby zainteresowanej. Efektów nie osiągają osoby niezdecydowane i chcące uzyskać bardzo dobre efekty bez jakiegokolwiek wysiłku. Każdy (w szczególności osoby otyłe) powinien podjąć decyzję o wprowadzeniu zmiany stylu życia po głębszym przemyśleniu i ze świadomością wdrożenia pewnej (choćby minimalnej) samodyscypliny.

Nie współpracuję z osobami, które:

  • traktują dietę jako sposób na bardzo szybką i jednocześnie chwilową redukcję masy ciała (np. przed jakąś uroczystością)
  • nie zamierzają brać pod uwagę negatywnych konsekwencji zbyt szybkiej redukcji masy ciała (głównie zdrowotnych)